ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ MÜZİK ÖĞRETMENİ EMRE DAYIOĞLU MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK'UN KONUĞUYDU

İLÇEMİZ MÜZİK ÖĞRETMENİ EMRE DAYIOĞLU MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK'UN KONUĞUYDU

      Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, İlçemizde köy köy gezerek unutulmuş halk şarkılarını gün yüzüne çıkartan Müzik Öğretmenimiz Emre DAYIOĞLU'nu Makamında ağırladı. Sayın Ziya SELÇUK, öğretmenimizin üç telli isimli enstrümanıyla yaptığı müziği dinlerken kayıt altına da aldı. Bakanımızla bu sırada sohbet etme imkanı da bulduğunu söyleyen Emre Dayıoğlu; "Çocukların ve gençlerin müziğimize ilgisini artırmak için yapabileceklerimizi, köy köy gerçekleştirdiğim müzik kayıtlarını, daha birçok konuyu konuştuk. Nazik davetine, samimi misafirperverliğine teşekkür ederim" dedi.

        Öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza halk müziğini sevdirmek ve unutulmuş halk müziklerimizi yeniden canlandırmak için Öğretmenlik mesleğinden geriye kalan zamanlarında da üstün çaba gösteren Emre Dayıoğlu; kalan vakitlerinde köy köy gezerek yeni sesler ve türküler keşfederek kayıt altına alıyor ve sosyal medya aracılığıyla da tüm dünyaya türkülerimizi tanıtma gayreti içinde çalışıyor. İlçemizde çeşitli projeler ve etkinliklerde de aktif görev alan Öğretmenimizi böyle ulvi bir amaçla kültürümüzün nesilden nesile aktarılması için yapmış olduğu çalışmalar için kutluyor, hedefinde başarılı olmasını temenni ediyoruz.

 

 

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.