ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 99. YILI

İstiklal Marşı'nın milli marşımız olarak kabulünün 99. yıl dönümünün kutlandığı Kaş Merkez İlk ve Ortaokulunda yapılan törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY başta olmak üzere  tüm milli mücadele kahramanlarımız rahmet ve minnetle anılmıştır.
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 99. YILI

İstiklal Marşı'nın milli marşımız olarak kabulünün 99. yıl dönümünün kutlandığı Kaş Merkez İlk ve Ortaokulunda yapılan törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY başta olmak üzere  tüm milli mücadele kahramanlarımız rahmet ve minnetle anılmıştır.

"İstiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.

Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı, istiklal mücadelesini geleceğe taşıyan ve bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz 'milli mutabakat metni'dir.

Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz."

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.