ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAŞTA MASAL GİBİ "MASAL GECESİ"

KAŞTA MASAL GİBİ

 

İlçemiz Kasaba Şehit Polat Yatılı Bölge Ortaokulunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Bihter Kaya, okulun yatılı kısmında kalan öğrencilerle bir araya gelerek öğrencileri, velileri ve öğretmenleri masalın büyülü dünyasına taşıdı.

Etkinlik, Okulun Türkçe öğretmeni ve şair olan Abuzer Gülpınar'ın girişimleriyle planlandı. Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Kocagöz ve Erhan Baydur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Okul Müdürü Mihraç  Akbulut, Müdür Yardımcıları, Öğretmenler ve Veliler de katıldı.

             Masal etkinliği kapsamında, öğrencilerle oyunlar oynandı. Hakikatle Hikayeni meseli anlatılarak, masalların hayatımızdaki yeri ve öneminden bahsedildi. Öğrencilere Anadolu Masallarının öneminin fark ettirilmesi için "Karlı Dağdaki Güzellik Ağacı" masalını anlatan Bihter Kaya, öğrencilere "Nohut Oğlan, Şengülüm, Şüngülüm, Mengülüm" gibi masalları da öğrenmeleri gerektiğini belirtti. Öğrencilere Anadolu Masalları ile ilgili bir de şarkı öğreterek masalın kadim ve mistik dünyasına dahil olmalarını sağladı.

Okulun yemekhanesinde düzenlenen programda öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunmaktaydı. Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erhan Baydur, çalışma kapsamında öğretmenlere gösterdikleri özenli ve fedakar organizasyon için teşekkürlerini iletti.

 

14-11-201914-11-201914-11-201914-11-201914-11-2019

 

 

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.