ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZ MEVSİMİ TRAFİK TEDBİRLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖĞRENCİ SERVİS SOFÖRLERİ VE ARAÇ SAHİPLERİNİN KATILIMIYLA SEMİNER DÜZENLENDİ.

YAZ MEVSİMİ TRAFİK TEDBİRLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖĞRENCİ SERVİS SOFÖRLERİ VE ARAÇ SAHİPLERİNİN KATILIMIYLA SEMİNER DÜZENLENDİ.

Bilindiği üzere 2019 yılının "Yaya Öncelikli Tarafik Yılı" ilan edilmesi ile birlikte Ülkemizde trafik bilincinin arttırılmasına yönelik çalışmalara odaklanılmıştır. Yaz mevsimin başlamasıyla beraber karayollarımızda "turizm ve tarımsal" amaçlı seyahatlerin ve uzun mesafelere bağlı seyahat sürelerinin de artmış olduğu gözlenmlenmiş ve İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda; trafik güvenliğini tehdit edebilecek olumsuz etkileri en aza indirmek ve trafik cezalarıyla en hızlı şekilde mücadele edilmesi amacıyla başta hız ihlalleri, taşıt kullanma süreleri, şerti kullanma, hatalı dönüşler, yakın takip ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlama gibi kural ve ihlaller ile ilgili çalışmalar yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler için çok kıymetli olan öğrencilerimizin canlarını emanet ettikleri ilkokul,ortaokul ve ortaöğretim düzeylerinde taşımacılık yapan servis şoförleri ve araç sahiplerine bu kapsamda seminer düzenlenmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faruk ATILGAN başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz  Ebru SAYGIN, İlçe Jandarma Komutanlığından Jand. Ast. Kıd. Başçvş. Hasan TEKİN ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinden Polis Memuru Emrah KUMRU'nun vermiş olduğu seminer ile araç sahipleri ve şoförlerimiz bilinçlendirilmiştir. 

16-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-2019

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.