ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MELİH EROĞLU'NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MELİH EROĞLU'NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MELİH EROĞLU'NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Bir harf yükü bir dağ yükü gibidir. Bir harf için kırk yıl köle olunuyorsa elbette ki bir harfin yükü bir dağa eşdeğerdir. Harfte sembolleşen ilimdir, irfandır, erdemdir. Medeniyet de işte bu harfte gizlidir. Medeniyetin bütün yükü bir harfin omuzlarındaysa yine medeniyet bu harfi taşıyanların sırtındadır. O yüzden, sırtınızdaki yük sandığınızdan daha ağırdır sevgili meslektaşlarım.

Bir öğrencinin her anlamda iyi yetişmesi yıllar alan bir çabanın ve emeğin sonucudur. Güzel ahlakı, sevgiyi, saygıyı, doğruluğu, iyiliği, barışı ve bütün güzel şeyleri bir öğrencinin davranışlarına yansıtması yıllar süren bir çabanın sonucudur. Sabır ve azim biz öğretmenlerin zorluklar karşısındaki en önemli gücüdür. Hiçbir başarı kolay elde edilmez. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, onları en güzel şekilde geleceğe hazırlamanın mücadelesinden asla taviz vermeyiz. Onlar bize milletimizin emanetleridirler.

Her mesleğin araç gereci, kaynağı ve uygulama sahası vardır. Her meslek erbabı elindeki kaynak ve araç gereçlerle ortaya çeşitli ürünler koyar. Bizim mesleğin kaynağı da araç gereci de ilmimiz; bu ilimin ortaya çıkardığı ürünlerse her anlamda iyi yetişmiş öğrencilerimizdir.

 Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi: ''Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir."  Daha nice imzasız eserler yetiştirmek dileğiyle, tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum. Saygılarımla...

                                                                                                       

 Melih EROĞLU
       İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.