ANTALYA KAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´TEBEŞİRDEN STEM´E BAŞLIKLI ERASMUS+ PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

´TEBEŞİRDEN STEM´E BAŞLIKLI ERASMUS+ PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

       2018 Yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında Türk Ulusal Ajans Başkanlığına 4019 (dörtbinondokuz) proje sunulmuş, sunulan proje tekliflerinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar uzmanlar tarafından içerik değerlendirilmesine tabi tutulmuştur. İçerik değerlendirmesi sonucunda Türkiye genelinde 166 proje teklifi hibe almaya hak kazanmıştır.

       Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kurumumuz eğitim öğretim sistemlerinin kalitesini ve eğitimin her seviyesinde  yaratıcılık ve yenilikçiliğe yönelik faaliyetleri artırmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla İlçemiz öğretmenlerine yeni ufuklar açmak, Eğitimde Avrupa Birliği yöntemlerini yerinde gözlemleyerek  bunları  İlçemiz  öğretmenlerine aktarabilmek amacıyla, Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kalkan Ortaokulu işbirliğiyle hazırlanan “Tebeşirden STEM’e “ konulu Erasmus+ projesine yaptığımız başvurunun da 63.342 Euro hibe almaya hak kazandığını, tüm öğretmen, öğrenci, veliler ve Milli Eğitim camiasıyla paylaşmaktan onur duyuyoruz.

       İlçemiz performansına her açıdan büyük katkılar sağlamasını düşündüğümüz söz konusu projemiz, 2018 yılı Kasım ayı içerisinde hayata geçirilecek şekilde planlanmıştır. Projemiz, Müdürlüğümüz önderliğinde Konsorsiyum üyesi 10 okulumuzdan 2’şer öğretmen, toplamda 23 katılımcı ile Hollanda’da 10 gün süre ile yapılandırılmış Kurs, Eğitim etkinlikleri ve okul ziyaretleri şeklinde olacaktır.  Projemizin amacı; Konsorsiyum üyesi okullarımızdaki öğrencilerimizde kod okur yazarlığına dair farkındalık yaratmak, programlama ve yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimize bu eğitimi verebilecek personelimizin yeterliliklerini artırmak, STEM alanlarına karşı ilgiyi oluşturmak ve geliştirmek, öğretmenlerimizin STEM aktivitelerini ders planlarına dahil edebilme yeterliliklerini kazanmalarını sağlamak ve öğrencilerimizi STEM alanlarına yönlendirmek ve onların kendilerine bir Kariyer hedefi koyabilecek özgüveni kazanmalarını sağlamaktır.

 

Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat2 Kaş/Antalya 07580 Türkiye - 0242 836 10 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.